Uzaleznienie od alkoholu

Polecamy lekarzy, zdrowe przepisy, najlepsze diety pudełkowe, witaminy. Podpowiadamy, jak zadbać o zdrowie.
Awatar użytkownika
oliwcia
Posty: 45
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:22

Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: oliwcia »

Alkoholizm walczą osoby w różnym wieku i o różnym statusie społecznym uzależnienia od alkoholu jest przewlekłą i niebezpieczną chorobą, która postępuje powoli i której objawy przez długi czas są całkowicie niezauważalne. Z czasem jednak alkohol staje się priorytetem, który wpada w ciąg alkoholowy i traci kontrolę nad własnym życiem. Dlatego też warto by osoba uzależniona zgłosiła się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo.
Awatar użytkownika
Stosik1
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:06

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Stosik1 »

Nikomu nie pomoże się na siłę dlatego pisze tutaj żeby przestrzec osoby uzależnione. Być może ktoś przeczyta ten post i zrozumie, że uzależnienie trzeba leczyć. Gdyby nie córka to do tej pory bym piła albo by już mnie nie było ale jej upór sprawił, że poszłam na terapię i pomógł mi Ośrodek terapii Wiosenna w okolicach Krakowa. Więc jeśli macie problemy to proszę zgłoście się tam na leczenie. Lepiej późno niż za późno
Awatar użytkownika
AnnnaW
Posty: 111
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:38

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: AnnnaW »

Teraz już coraz mniej jest przypadków niż kiedyś takiego uzależnienia, choć wiadomo, też jest to całkiem popularne w Polsce. Z takimi problemami trzeba walczyć, przede wszystkim przekonać osobę uzależnioną do podjęcia odpowiednich kroków. Widziałam, że w poradni psychologicznej http://poradniasalomon.com.pl/cennik/ proponują także i pomoc przy różnego rodzaju uzależnieniach. Zajrzyjcie sobie na ich stronę.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 105
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:36

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Lenka »

Uzależnienie od alkoholu to coraz częściej spotykany problem. Wbrew pozorom nie jest problem, który dotyczy tylko środowisk patologicznych. Z problemem alkoholizmu trudno poradzić sobie we własnym zakresie i moim zdaniem konieczne jest profesjonalne wsparcie. Wiem, że ta klinika https://klinikakuznia.pl/ takie wsparcie oferuje. Dzięki doświadczeniu pracujących tam osób, stosunkowo szybko można pozbyć się nałogu i wrócić do normalnego życia.
Awatar użytkownika
matikap
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2019, 0:41

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: matikap »

Mam przyjaciela, który interesuje się tymi sprawami. Na pewno coś doradzi.
Każdy dźwiga swój krzyż.
Awatar użytkownika
irytek
Posty: 23
Rejestracja: 20 sty 2020, 20:58

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: irytek »

A tratwe w Wisle sprawdzaliscie? naprawde super osrodek. Maja doksztalcany i zaangazowany zespol terapeutow, fajnych wychowawcow, super terapie. Dodatkowo sa tez duzym wsparciem dla wspoluzaleznionych, bo wiadomo, ze ta choroba dotyka calej rodziny
Awatar użytkownika
Kolezanka
Posty: 36
Rejestracja: 13 lis 2019, 15:35

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Kolezanka »

Alkoholizm zabija każdego roku ogrom osób, więc naprawdę warto dwa razy się zastanowić zanim się sięgnie po kieliszek. A już jesteśmy chory to trzeba się koniecznie leczyć. Poczytajcie tutaj - http://www.zdrowie-publiczne.com.pl/odt ... kacem.html W każdym mieści znajdziecie specjalistę, który chętnie Wam pomoże.
Awatar użytkownika
Vanessa77
Posty: 31
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:35

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Vanessa77 »

Wszystkim osobom zmagającym się z problemem nadużywania alkoholu polecam leczenie alkoholizmu Warszawa - to wyjątkowy ośrodek leczenia uzależnień, dzięki pomocy specjalistów mój brat po wielu latach wyszedł z nałogu...
Awatar użytkownika
marta6768
Posty: 115
Rejestracja: 18 sty 2020, 8:07

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: marta6768 »

No niestety uzależnić można się bardzo szybko, a potem bardzo trudno znaleźć odpowiednią pomoc, dlatego polecam Wam szukać wtedy sprawdzonych miejsc. Dla mnie jednym z takich miejsc na pewno jest specjalistyczny ośrodek. Na stronie https://portaldlazdrowia.pl/dlaczego-wa ... arkomanii/ wyczytałam sobie informacje, dlaczego leczenie w takim ośrodku jest ważne.
Awatar użytkownika
Zoria
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2019, 21:04

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Zoria »

Ja z kolei polecę alkoholikom coś takiego jak wszywka alkoholowa. Tylko to powstrzymało mojego męża od picia. Nie pomagały błagania rodziny, ale ostatecznie sam zdecydował się "zaszyć". Od pół roku jest spokój i mamy cichą nadzieję, że tak już będzie zawsze. Jeśli macie podobny problem, to koniecznie poczytajcie o tym.

http://www.esperal.edu.pl/krakow/
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2020, 13:07 przez Zoria, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kapłanka
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2020, 12:35

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kapłanka »

Pamiętajcie tez, żeby nie być uzależnionym od alkoholu, to warto tez zainwestować w inny trunek, na przykład w kavę http://kavakavaworks.com jest to naprawdę konkretny napój, który odpręża, relaksuje, po cięzkim dniu ale zachowujemy przy tym trzeźwość umysły, wiec naprawdę ok.

kradzież napisu w oświęcimiu
Awatar użytkownika
Miszka
Posty: 129
Rejestracja: 12 lut 2020, 21:13

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Miszka »

Jesli jestescie z okolic Warszawy to polecam wybor prywatnej kliniki Medox ,znajdujacej sie dokladnie w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ . Wiem że zapewnią odpowiednią opiekę każdemu kto popadł w nałóg alkoholowy.
iryś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: iryś »

alkoholizm jest chorobą która nie chce nam pozwolić na swoje wyleczenie zaplątany w sidła człowiek często myśli że nie jest chory czy alkohol pomaga mu przeżyć to nudy a nie jest ich powodem Jak pomóc alkoholikowi Uważam że najlepszym rozwiązaniem będzie by osoba uzależniona dobrowolnie napisała się na terapię do ośrodka leczenie uzależnień Nefo
Awatar użytkownika
Zoria
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2019, 21:04

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Zoria »

Można zastanowić się nad zabiegiem wszywki alkoholowej, jest naprawdę skuteczna jeżeli chodzi o leczenie alkoholizmu. Tutaj jest ciekawy artykuł: https://www.super-nowa.pl/wiadomosci-ca ... rusa,11332
Awatar użytkownika
betere
Posty: 79
Rejestracja: 25 paź 2019, 20:34

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: betere »

Słyszałam o tej wszywce, ale nie wiem czy jest skuteczna. Trzeba byłoby poczytać. Na pewno jest skuteczny detoks alkoholowy Nowy Dwór Mazowiecki , bo dzięki niemu pozywamy się toksyn z organizmu w sposób łagodniejszy dzięki podawaniu kroplówek. Polecam zainteresować się tematem
Migaś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Migaś »

Jeżeli szukasz ośrodków i klinik leczenia alkoholizmu to tutaj podsyłam Ci parę znalezionych w necie na terenie Warszawy:

Wszywka alkoholowa Warszawa
Gabinet Esperal w Warszawie
Wszywka 24 Warszawa

Oprócz możliwości zaszycia się oraz działania esperalu w Warszawie cena wszywki również jest interesująca dla osób uzależnionych od alkoholu.
wąż

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: wąż »

w takich sprawach najlepiej udac sie do osrodka https://medox.org.pl/ Wydaje mi się, że jeśli chodzi o uzależnienia to w dzisiejszych czasach jest bardzo wiele różnych pokus. I nie każdy potrafi sobie z takimi pokusami poradzić. hociażby jeśli chodzi o alkoholika to ciężko jest mu skończyć z piciem, bo uważa że go picie bardzo relaksuje. I tak zaczyna się uzależnienie a to czas by leczyć siebie
Rafał

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Rafał »

Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że alkohol wywoła cukrzyce lub inne schorzenie. Znalazłem artykuł, w którym autor opisuje od czego warto zacząć proces terapii. https://zsp2drawsko.pl/zdrowie/alkoholi ... -schorzen/ - polecam może kogoś zaciekawi temat.
łapo

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: łapo »

Czy macie w swojej rodzinie czy też w swoim otoczeniu taką osobę która jest uzależniona od alkoholizmu. alkoholizm to problem który dotyka wszystkich członków rodziny i bliskich. dlatego jego leczenie powinno odjąć całą rodzinę. najważniejsze by też wybrać dobry ośrodek by umieścić tam uzależnionego. jeśli szukacie dobrego ośrodka to znam jeden ośrodek terapii uzależnień nefo
Wieśka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Wieśka »

Tata mojej przyjaciółki nie radzi sobie z stresem w pracy i codziennie sobie popija. Rano wstaje na kacu. Pojawił się problem w jego życiu, z którym nie może sobie poradzić. Może pomoże mu ośrodek terapii uzależnień Nefo? Posiadają różne etapy leczenia. Może warto skorzystać z ich oferty.
Reguś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Reguś »

Mój tata zgodził się niedawno na detoksykację w domu ale to dlatego że chyba sam uświadomił sobie, że przesadził. Pił przez kilka dni i dość poważnie się zatruł. Całe szczęście w naszym mieście Forest oferuje detoksykację w domu i dość szybko przyjechali i podali mu kroplówki. Chwilę z nim porozmawiali i mam wrażenie że tata rozważa terapię. Trzymajcie kciuki
Łojewski

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Łojewski »

oliwcia pisze: ↑13 sie 2019, 8:16 Alkoholizm walczą osoby w różnym wieku i o różnym statusie społecznym uzależnienia od alkoholu jest przewlekłą i niebezpieczną chorobą, która postępuje powoli i której objawy przez długi czas są całkowicie niezauważalne. Z czasem jednak alkohol staje się priorytetem, który wpada w ciąg alkoholowy i traci kontrolę nad własnym życiem. Dlatego też warto by osoba uzależniona zgłosiła się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo.
W Warszawie jest świetna opieka klinice Medyczny Detox, mój tata u nich wyleczył się z alkoholizmu. Nie pije już 5 rok.
kłak

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kłak »

Uzależnienie od alkoholu to bardzo ważne uzależnienie jest. Bo to jest tak jak z chorobą bez leczenia nie uda nam się z niej wyjść. I tak też osoba uzależniona powinna zgodzić się na pobyt w ośrodku leczenia uzależnień. I ja na sam początek znalazłam ośrodek Mental Relax, w którym to mają bardzo dobrych terapeutów z pomocą których na pewno uda nam się wyjść z danego nałogu.
olga845

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: olga845 »

Problem z alkoholizmem ma coraz więcej osób. Mój brat długo nie chciał się zgadzać na leczenie, ale na szczęście w końcu zmienił zdanie. Pobyt w Ośrodku Leczenia Uzależnień Medox https://medox.org.pl/ nie był dla niego uciążliwy, mówił że inaczej wyobrażał sobie detoks alkoholowy. Wszysztkim poleca.
borówka78

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: borówka78 »

Jeżeli poszukujecie miejsca, w którym będziecie mogli otrzymać profesjonalną detoksykację, to moim zdaniem, warto zgłosić się do ośrodka Borowik. Pracują tam naprawdę prawdziwi specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jak podejść do takiego pacjenta. Nie warto się załamywać ani tym bardziej poddawać nałogowi
muńka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: muńka »

Wychodzenie z alkoholizmu to bardzo długotrwały proces. Wymaga samozaparcia i silnej motywacji. Często jest tak, że alkoholik uświadamia sobie chorobę dopiero jak coś straci - rodzinę, pracę, bliskich... Warto wcześniej wziąć sprawy w swoje ręce i poddać się profesjonalnej terapii. Mam tutaj na myśli terapię awersyjną czyli zaszycie alkoholowe we Wrocławiu. Metoda w obecnych czasach jest popularna i wysoce skuteczna. Zabieg wszycia Esperalu trwa jedynie 30 minut.
kłupek

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kłupek »

Moim zdaniem uzależnienie od alkoholu o bardzo poważna sprawa. Sam przez to przechodziłem i wiem, jakie to ciężkie doświadczenia. Doprowadziłem się do stanu, w którym potrzebowałem detoksu. Mój znajomy polecił mi Ośrodek Krajna i muszę przyznać, że uratowali mi życie. Serdecznie polecam wam sprawdzenie ichniejszej oferty.
Jullka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Jullka »

Niestety problem alkoholowy w polskim społeczeństwie nadal narasta na sile. Sama znam kilka osób w swoim otoczeniu, które popadły w ten nałóg. Istnieje wiele form walki z uzależnieniem, jednak czasem ciężko taką osobę namówić na leczenie. Jak wspomniano wyżej, jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest tzw. wszywka. Tutaj możecie poczytać o tym więcej: https://esperalwroclaw.com/esperal-wszy ... leniagora/. Implantacja tabletki z Esperalem zalicza się do formy terapii wywołującej awersję, czyli po jej zastosowaniu alkoholik zaczyna unikać spożywania napojów procentowych. Zabieg jest prosty i bezbolesny – pod skórą pacjenta lekarz chirurgii umieszcza lek.
żaneta24

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: żaneta24 »

Mam wrażenie, że w naszym społeczeństwie bardzo lekceważy się ten problem. Owszem widzimy, że panowie, którzy stoją pod sklepem i żebrzą o drobne na flaszkę mają problem. Ale nie widzimy, że i osoby, które na pozór wydają się ułożone często mają problemy z nadużywaniem alkoholu. Poznałam wiele osób, których życie wydawało się ułożone, dobra praca, ładny dom, a nie wyobrażali sobie dnia bez sięgnięcia po butelkę. Najgorsze jest w tym to, że nie widzą problemu, bo przecież wszystko według nich jest ok. Jeżeli chcecie pomóc komuś bliskiemu, kto ma problem z alkoholem przede wszystkim warto rozmawiać, ale to ta osoba musi zrozumieć, że ma problem. Inaczej nic z tego nie będzie. Żeby wyjść z alkoholizmu trzeba chcieć się leczyć. Nie możemy nikogo zmusić, bo terapia na pewno nie będzie tak skuteczna. Warto rozważyć odwyk alkoholowy w dobrym ośrodku, połączony z terapią.
stokrotka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: stokrotka »

W przypadku uzależnienia konieczne jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalistów. Aby osiągnąć trzeźwość i wyzdrowieć, będziesz potrzebować specjalistyczne leczenie uzależnień prywatnie warszawa w renomowanym ośrodku lub u osoby, która posiada odpowiednią wiedzę.
estelka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: estelka »

Dokładnie tak. Dlatego jak sięgnąc po pomoc do do prawdziwych, sprawdzonych terapeutów. Dobre opinie ma osodek Tratwa w Wisle, dlatego tez tutaj skierowaliśmy pierwsze kroki w walce z alkoholizmem mojego tescia. Udało sie, od ponad roku już nie pije
anielka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: anielka »

Zgadza sie , osrodek Tratwa w Wisle jest bardzo polecany przez wiele osob ktorym wlasnie udalo sie wyjsc z nałogu, warto sobie poczytac https://tratwa.pl/leczenie-alkoholizmu.html i rozwazyc leczenie tam
ODPOWIEDZ