USG kolana

Polecamy lekarzy, zdrowe przepisy, najlepsze diety pudełkowe, witaminy. Podpowiadamy, jak zadbać o zdrowie.
Awatar użytkownika
heniutek
Posty: 44
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:42

USG kolana

Post autor: heniutek »

Mam bardzo nietypowe pytanie - co dokładnie może wykazać badanie USG? Moja siostra ma zaplanowane usg kolana w Gdańsku, by ocenić stan więzadeł, zwłaszcza krzyżowego prostego, łąkotki i torebki stawowej. Czy jest ryzyko, że nie uda się znaleźć przyczyny problemów z kolanem i będzie konieczność wykonania rezonansu, co dodatkowo przedłuży czas leczenia?
Luiśka

Re: USG kolana

Post autor: Luiśka »

Ryzyko jest zawsze. Nikt nie odpowie ci na takie pytanie. Wyniki badania musi zobaczyć lekarz i wtedy zdecyduje czy potrzebne jest inne badanie. Skoro siostra dostała skierowanie na USG, to powinna je wykonać. Jeśli martwi się, że trzeba długo czekać, to zawsze może wybrać się prywatnie. Ja byłam w Luxmedzie. Na wizytę czekałam tylko trzy dni.
wacuś

Re: USG kolana

Post autor: wacuś »

jeśli ktoś by szukał dobrego gabinetu usg w warszawie to warto zobaczyć tu https://www.gabinetusg.com.pl/ To prywatna przychodnia zatrudniająca świetnych specjalistow, a gabinety usg są bardzo dobrze wyposażone. Wykonują usg min ortopedyczne, jamy brzusznej, piersi, serca itp. Są też badaania usg dla dzieci np przezciemiączkowe, stawów biodrowych u niemowląt, brzucha.

pistolety hukowe 9mm bez zezwolenia
kuć

Re: USG kolana

Post autor: kuć »

No na pewno to jest ważny element, ale nie zapominajmy także, że osoby potrzebujące mogą różnie się leczyć. Ja na przykład też zerkam na to, ile kosztuje takie badanie jak usg 3d Lublin. Moja mama jest znów w ciąży i niestety, ale problemem jest nie to, że nie ma dojścia do badań, ale to, że musi robić wszystko prywatnie, jak nie chce czekać miesiącami. To moim zdaniem masakra.
Awatar użytkownika
Sami
Posty: 108
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: USG kolana

Post autor: Sami »

Warto popatrzeć w sieci na opinie o danym lekarzu czy specjaliście a także Gim3 boleslawiec poleca plecaki skórzane z Belveder. Taki plecak będzie idealny właśnie nawet zamiast torebki na co dzień. Co nosicie torebkę czy plecak? Co polecacie? Macie swoje ulubione torebki?
ckpwaw.pl
aśka

Re: USG kolana

Post autor: aśka »

ja czekam na tomografia komputerowa zatok warszawa.
Badanie ma si odbyć w przyszłym tygodniu, czy wiecie może czy do tego typu badań trzeba sie jakoś specjalnie przygotować?
Nie znalazłam w sieci zaleceń a lekarz również nie poinformował mnie o niczym szczególnym.
A więc?
aśka

Re: USG kolana

Post autor: aśka »

ja czekam na tomografia komputerowa zatok warszawa.
Badanie ma si odbyć w przyszłym tygodniu, czy wiecie może czy do tego typu badań trzeba sie jakoś specjalnie przygotować?
Nie znalazłam w sieci zaleceń a lekarz również nie poinformował mnie o niczym szczególnym.
A więc?
kaśka j.

Re: USG kolana

Post autor: kaśka j. »

wacuś pisze: ↑17 lut 2021, 10:43 jeśli ktoś by szukał dobrego gabinetu usg w warszawie to warto zobaczyć tu https://www.gabinetusg.com.pl/ To prywatna przychodnia zatrudniająca świetnych specjalistow, a gabinety usg są bardzo dobrze wyposażone. Wykonują usg min ortopedyczne, jamy brzusznej, piersi, serca itp. Są też badaania usg dla dzieci np przezciemiączkowe, stawów biodrowych u niemowląt, brzucha.
Ja natomiast wykonywałam badanie usg kolana nie tak dawno w warszawskiej klinice Multi Med i pominięcie długiego oczekiwania na termin oraz kolejek było bardzo dużym plusem. No i jestem zadowolona z przebiegu badania – lekarz był bardzo skupiony, dokładny, w gabinecie spędziłam ze 25 minut. Bardzo jestem zadowolona, że trafiłam do tej kliniki na badania.
kotuś

Re: USG kolana

Post autor: kotuś »

A ja pozwolę sobie wspomnieć o Centrum Medycznym Gamma, które znajduje się w Warszawie. U nich macie szansę na powrót do pełnej sprawności, zminimalizowanie skutków danego urazu. W tej placówce spotkacie wykwalifikowaną kadrę ,która specjalizuje się w różnych chorobach narządu ruchu oraz w rehabilitacji kardiologicznej, w leczeniu otyłości i chorób cywilizacyjnych. Mają świetne podejście do pacjentów i chętnie udzielają im odpowiedniego wsparcia medycznego.
Awatar użytkownika
Marcellus
Posty: 123
Rejestracja: 27 wrz 2019, 10:07

Re: USG kolana

Post autor: Marcellus »

Po takim badaniu dobrze jest się zwrócić do odpowiedniego ortopedy, który będzie mógł przeprowadzić cały proces leczenia/rehabilitacji. U mnie był to pan Adrian Stępiński (https://www.adrianstepinski.com/) i efekty działań pojawiły się bardzo szybko. Teraz nie mam już problemów z kolanami.
ODPOWIEDZ