Inwestuj Finanse

Polecamy strony, serwisy, platformy sprzedażowe. Chcesz się podzielić opinią? Pisz śmiało!
MarianPonczekś

Inwestuj Finanse

Post autor: MarianPonczekś »

10 najważniejszych powodów, dla których warto zainwestować swoje pieniądze
Autor: AllBusiness Editors | W: Finanse osobiste

wzrost pieniądza
Aby budować swoje bogactwo, będziesz chciał zainwestować swoje pieniądze. Inwestowanie pozwala zainwestować pieniądze w pojazdy, które mają potencjał do uzyskania wysokich stóp zwrotu.

Jeśli nie inwestujesz, tracisz możliwości zwiększenia swojej wartości finansowej. Oczywiście masz potencjał, aby stracić pieniądze w inwestycjach, ale jeśli inwestujesz mądrze, potencjał zdobycia pieniędzy jest wyższy niż w przypadku, gdy nigdy nie zainwestujesz.

Oto 10 najważniejszych powodów, dla których warto zainwestować swoje pieniądze:

1. Rozwijaj swoje pieniądze
Zainwestowanie pieniędzy może pozwolić Ci je rozwijać. Większość instrumentów inwestycyjnych, takich jak akcje, certyfikaty depozytowe lub obligacje, oferuje długoterminowe zyski z Twoich pieniędzy. Ten zwrot pozwala budować pieniądze, tworząc bogactwo w czasie.

2. Zachowaj na emeryturę
Kiedy pracujesz, powinieneś oszczędzać pieniądze na emeryturę. Umieść swoje oszczędności emerytalne w portfelu inwestycji, takich jak akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, nieruchomości, firmy lub metale szlachetne. Wtedy, w wieku emerytalnym, możesz żyć ze środków zarobionych na tych inwestycjach.

W oparciu o twoją osobistą tolerancję ryzyka możesz rozważyć podejmowanie bardziej ryzykownych inwestycji w młodszym wieku. Większe ryzyko zwiększa Twoje szanse na zarobienie większego bogactwa. Bardziej konserwatywne podejście do inwestycji w miarę starzenia się może być mądre, zwłaszcza gdy zbliżasz się do wieku emerytalnego.

NIE PRZEGAP: 3 strategie inwestycyjne, aby zwiększyć swoje oszczędności emerytalne

3. Zarabiaj wyższe zyski
Aby pomnażać swoje pieniądze, musisz umieścić je w miejscu, w którym może zarobić wysoką stopę zwrotu. Im wyższa stopa zwrotu, tym więcej pieniędzy zarobisz. Wehikuły inwestycyjne oferują zwykle możliwość uzyskania wyższych stóp zwrotu niż konta oszczędnościowe. Dlatego jeśli chcesz mieć szansę na wyższy zwrot ze swoich pieniędzy, musisz zbadać inwestowanie swoich pieniędzy.

4. Osiągaj cele finansowe
Inwestowanie może pomóc Ci osiągnąć duże cele finansowe. Jeśli Twoje pieniądze przynoszą wyższą stopę zwrotu niż konto oszczędnościowe, zarobisz więcej pieniędzy zarówno w długim, jak i szybszym okresie. Ten zwrot z inwestycji może zostać wykorzystany na główne cele finansowe, takie jak kupno domu, kupno samochodu, założenie własnej firmy lub skierowanie dzieci na studia.

5. Buduj na dolarach przed opodatkowaniem
Niektóre wehikuły inwestycyjne, takie jak sponsorowane przez pracodawcę 401(k), pozwalają zainwestować pieniądze przed opodatkowaniem. Ta opcja pozwala zaoszczędzić więcej pieniędzy, niż gdybyś mógł zainwestować tylko dolary po opodatkowaniu.

Inne artykuły z AllBusiness.com:
4 kroki, aby rozpocząć handel online
Top 10 błędów finansowych, które popełniają baby boomers
5 ważnych rzeczy, które każdy powinien wiedzieć o finansach osobistych
Najlepsze inwestycje emerytalne, które generują dochód
Kredyty pozabankowe: nowa klasa aktywów, która powinna znaleźć się w Twoim portfelu
6. Zakwalifikuj się do programów dopasowania pracodawców
Niektórzy pracodawcy oferują dopasowanie pieniędzy, które zainwestujesz w swój plan 401(k) do określonej kwoty. Oczywiście jedynym sposobem na zakwalifikowanie się i zarobienie tych dopasowanych środków jest aktywna inwestycja w swój plan 401(k). W związku z tym wiele osób inwestuje w swoje 401(k), aby zdobyć odpowiednie fundusze pracodawcy.

7. Rozpocznij i rozwiń firmę
Inwestowanie jest ważną częścią tworzenia i rozwoju biznesu. Wielu inwestorów lubi wspierać przedsiębiorców i przyczyniać się do tworzenia nowych miejsc pracy i nowych produktów. Lubią proces tworzenia i zakładania nowych firm oraz przekształcania ich w odnoszące sukcesy podmioty, które mogą zapewnić im wysoki zwrot z inwestycji.

8. Wspieraj innych
Wielu inwestorów lubi inwestować w ludzi, niezależnie od tego, czy są właścicielami firm, artystami czy producentami. Inwestorzy ci czują się dobrze, pomagając innym osiągnąć ich cele.

9. Zmniejsz dochód podlegający opodatkowaniu
Jako inwestor możesz zmniejszyć dochód podlegający opodatkowaniu, inwestując dolary przed opodatkowaniem w fundusz emerytalny, taki jak 401(k). Jeśli wygenerujesz stratę z inwestycji, możesz odliczyć tę stratę od wszelkich zysków z innych inwestycji, co obniży kwotę Twojego dochodu podlegającego opodatkowaniu.

10. Bądź częścią nowego przedsięwzięcia
Nowe przedsięwzięcia potrzebują wsparcia finansowego i oczekują tego wsparcia od inwestorów. Niektórzy inwestorzy mogą lubić ekscytację związaną z inwestowaniem w nowy, najnowocześniejszy produkt lub usługę lub bycie częścią czegoś takiego jak biznes lub film, który wprowadza ich do wspaniałego świata.
Zacznij inwestować finanse (kliknij tutaj)
Miłosz

Re: Inwestuj Finanse

Post autor: Miłosz »

Ja jakiś czas temu w końcu zainwestowałem w zatrudnienie firmy, która zajmuje się obsługą transportu. Sam miałem z tym od dawna problem, przez co mnóstwo czasu poświęcałem na studiowanie przepisów itd. Teraz mogę zająć się rozwijaniem firmy, pozyskiwaniem nowych klientów i rzeczami, które zaniedbałem, a rozliczeniami i formalnościami zajmują się profesjonaliści.
Kaśka32

Re: Inwestuj Finanse

Post autor: Kaśka32 »

Poradników o tym jak inwestować jest całe mnóstwo. W każdym z nich można też znaleźć coś dla siebie ,bo w każdym z nich jest dużo prawdy. Myślę jednak ,że aby zacząć inwestować należy zacząć oszczędzać. Jakie zatem są metody oszczędzania pieniędzy ? Najprostszą jest lokata bankowa ale czy najlepszą ? - śmiem twierdzić ,że nie. Zapoznaj się z poradnikiem a z pewnością wypracujesz swoją metodę.
Mennica Skarbowa zł

Re: Inwestuj Finanse

Post autor: Mennica Skarbowa zł »

Jeśli chcecie skutecznie i bezpiecznie inwestować oraz lokować swoje oszczędności w metale szlachetne to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej mennicy skarbowej https://www.mennicaskarbowa.pl/ w której będziecie mogli znaleźć wszystko co potrzebne. Postaramy się pomóc i jednocześnie zapewnić Wam jak najlepsze ceny zakupu m.in jeśli chodzi o jedno uncjowe monety bulionowe. Pozdrawiamy!
SławkaRz

Re: Inwestuj Finanse

Post autor: SławkaRz »

Czy warto oszczędzać na lokatach bankowych ? - uważam ,że nie.Wszystko dlatego ,że oprocentowanie lokat jakie oferuje bank jest na poziomie niższym niż poziom inflacji. Może tak popularna giełda w Turcji - będzie dobrym rozwiązaniem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, w co inwestować , moim zdaniem są to indywidualne wybory.

o g kush seeds
laluśka

Re: Inwestuj Finanse

Post autor: laluśka »

Moim zdaniem najlepiej jest inwestować w złoto, lub inne metale szlachetne. Na tym, tak naprawdę się nie traci, a jeśli traktuje się to jako inwestycje długoterminową, to można jeszcze dodatkowo zyskać, serio :) Bardzo dobrą ofertę jeśli chodzi o kupno złota można tutaj znaleźć - https://www.mennicaskarbowa.pl/, ja polecam.
Tyroś

Re: Inwestuj Finanse

Post autor: Tyroś »

laluśka pisze: ↑02 wrz 2021, 8:15 Moim zdaniem najlepiej jest inwestować w złoto, lub inne metale szlachetne. Na tym, tak naprawdę się nie traci, a jeśli traktuje się to jako inwestycje długoterminową, to można jeszcze dodatkowo zyskać, serio :) Bardzo dobrą ofertę jeśli chodzi o kupno złota można tutaj znaleźć - https://www.mennicaskarbowa.pl/, ja polecam.
Tutaj jak najbardziej mogę się zgodzić z wypowiedzią poprzedniczki i uważam, że Mennica Skarbowa bardzo dobrze tutaj wypada pod względem cenowy, świetnej obsługi i co również ważne praktycznie dostępem metali szlachetnych praktycznie od ręki :)
owęta

Re: Inwestuj Finanse

Post autor: owęta »

żeby móc cokolwiek inwestować trzeba najpierw odpowiednio zarządzać swoimi finansami, planować budżet i kontrolować wydatki. Ja sama miałam z tym kiedyś duży problem ale na szczęście wszystko się zmieniło. Obecnie na co dzień pomaga mi w tym aplikacja Provema :) Przy okazji założyłam tu darmowe konto i opłacam z niego rachunki, a za zakupy dostaje zwroty :)

sruba z lbem szesciokatnym
myszka

Re: Inwestuj Finanse

Post autor: myszka »

Mennica Skarbowa zł pisze: ↑30 lip 2021, 8:58 Jeśli chcecie skutecznie i bezpiecznie inwestować oraz lokować swoje oszczędności w metale szlachetne to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej mennicy skarbowej https://www.mennicaskarbowa.pl/ w której będziecie mogli znaleźć wszystko co potrzebne. Postaramy się pomóc i jednocześnie zapewnić Wam jak najlepsze ceny zakupu m.in jeśli chodzi o jedno uncjowe monety bulionowe. Pozdrawiamy!
Tak, ja też tutaj - https://www.mennicaskarbowa.pl/ kupowałam złoto, fajne u nich jest to, że złoto jest dostępne w naprawdę różnych formach, więc każdą kwotę właściwie można zainwestować :)
Awatar użytkownika
lena
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:28

Re: Inwestuj Finanse

Post autor: lena »

Trafiłam właśnie na bardzo rzetelny artykuł odnośnie tego, jaki wpływ na obligacje skarbowe ma wiron. Jeżeli i wy chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to zachęcam was do tego, aby zajrzeć na stronę https://www.lublin112.pl/obligacje-skar ... ie-wiecej/ Nigdzie indziej nie znajdziecie tak rzetelnego artykułu, jak właśnie tutaj.
ODPOWIEDZ