atopowe zapalenie skóry

Dobre rady i opinie o kosmetykach, pielęgnacji, makijażu. Polecamy produkty i marki i ostrzegamy przed tym, co kiepskiej jakości.
Awatar użytkownika
dalixa
Posty: 97
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:01

atopowe zapalenie skóry

Post autor: dalixa »

Jakie kosmetyki do atopowego zapalenia skóry najlepiej się wam sprawdziły?
Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 69
Rejestracja: 07 maja 2019, 13:11

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: Krystian »

U mnie, a raczej u mojego synka, bardzo dobrze sprawdzily sie kosmetyki firmy Atoperal. Do kąpania - idealne. Woda nie była tak hmm "źle" tłusta, ale po prostu - delikatna i przyjemna w dotyku:) No i po kilku tygodniach - problemy ze skórą - zaczerwienienia i krostki - się skończyły.
Awatar użytkownika
suselka
Posty: 51
Rejestracja: 25 lis 2019, 10:11

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: suselka »

Jestem zadowolona z serii baby plus od atoperal, synek ma AZS i bez dobrych kosmetykow by było trudno. A tak skóra jeest w całkiem fajnym składzie, jak chcesz wyprobować to szczególnie ci polecam piankę do mycia i krochmal do kąpieli, to moje dwa ulubione produkty, fajne maja składy.
Awatar użytkownika
Tola
Posty: 373
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:32

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: Tola »

A jakie kosmetyki polecacie do pielęgnacji skóry atopowej u małych dzieci? Czy ktoś z Was stosował może produkty marki https://www.mustela.pl/? Widziałam, że mają one bardzo dobry skład, a poza tym czytałam też na ich temat sporo dobrych opinii...a jakie jest Wasze zdanie na ich temat? Czy są dobre dla skóry z azs?
Awatar użytkownika
marlena90
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2019, 13:36

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: marlena90 »

Ja bardzo lubię atoperal, moje dzieci są alergikami i mają azs, więc w codziennej pielęgnacji tylko emolientów używamy. Próbowałam róznych marek, porównywałam składy i jednak najlepiej mi podchodzi ten atoperal baby. Zresztą i sroka na swoim blogu polecała, a jej pod tym względem wierzę ;) No i oczywiście widzę jak dobrze te emolienty działają, skóra jest miłą w dotyku, bez tych suchych zaczerwienionych placków, a dzieci są spokojniejsze, bo ich już nie swędzi i się nie drapią.

pergola z ruchomym dachem
Awatar użytkownika
Kinga
Posty: 87
Rejestracja: 06 gru 2019, 2:48

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: Kinga »

A próbowałaś leków/maści robionych z przepisu dermatologa na miejscu w aptece? Wiem, że w aptekach DOZ mają zaplecze do wykonywania takich leków.
Awatar użytkownika
marlena90
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2019, 13:36

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: marlena90 »

Tak, jak jest potrzeba i lekarz wypisze receptę, to ją realizuję w dozie. Zresztą u nas już chyba w żadnej innej aptece nie wykonują na zamówienie leków recepturowych, a już na pewno nie tak szybko, jak u nic.
KingaŚ

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: KingaŚ »

My z kolei stosujemy emolienty exomaga control. Bardzo dobrze działają, widać ogromną różnicę w stanie skóry. Są skuteczne nawet teraz - w okresie zimowym- gdzie objawy choroby nasilają się. Do wieczornej kąpieli dolewamy płyn "kojąca kąpiel", który nie dość, że nawilża to jeszcze łagodzi okropne uczucie swędzenia.
Sławucha

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: Sławucha »

Na zapalenie najlepsze są odpowiednie leki, wiem jak uciążliwe może być przewlekłe zapalenie. Dlatego polecam jak najszybciej zaopatrzyć się leki przeciwzapalne, na przykład zaglądając na tę stronę https://ktomalek.pl/leki-przeciwzapalne ... e/k-1848/1 . Bardzo wygodnie można sobie poszukać wybranych elementów zaopatrzenia.
Łąka

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: Łąka »

U mnie najlepiej sprawdza się olejek do mycia z exomegi control. Szybko i bardzo skutecznie nawilża sucha i podrażnioną skórę. Zmniejsza również uczucie swędzenia, które bywa bardzo uciążliwe. Stosuję go regularnie i efekty są na prawdę wspaniałe. Jest bardzo wydajny.
maximka

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: maximka »

marlena90 pisze: ↑26 sty 2020, 20:59 Ja bardzo lubię atoperal, moje dzieci są alergikami i mają azs, więc w codziennej pielęgnacji tylko emolientów używamy. Próbowałam róznych marek, porównywałam składy i jednak najlepiej mi podchodzi ten atoperal baby. Zresztą i sroka na swoim blogu polecała, a jej pod tym względem wierzę ;) No i oczywiście widzę jak dobrze te emolienty działają, skóra jest miłą w dotyku, bez tych suchych zaczerwienionych placków, a dzieci są spokojniejsze, bo ich już nie swędzi i się nie drapią.
Ja nigdy nie miałam problemów ze skórą powiem szczerze... dopiero od jakiegoś czasu sie zaczelo i przyznam, ze nie bardzo porafie sobie z tym poradzic :( sucha , podrazniona, niezbyt mila w dotyku
regis

Re: atopowe zapalenie skóry

Post autor: regis »

Dobrym rozwiązaniem na atopowe zapalenie czy egzemę mogą być kosmetyki konopne, polecam bardzo fajną, sprawdzoną maść na egzemę z firmy Medicprogress, zawiera naturalne olejki - konopny, rozmarynowy, d-panthenol czy masło shea, warto sprawdzić też krem atopos z firmy Cannaderm też jest bardzo skuteczny, trochę droższy i powinien być stosowany u osób powyżej 12 roku życia lub po prostu stosować dobrej jakości tłoczony na zimno olej konopny albo olejek cbd https://konopne24.pl/olej-konopny-cbd
ODPOWIEDZ