Ośrodek dla uzależnionych

Polecamy lekarzy, zdrowe przepisy, najlepsze diety pudełkowe, witaminy. Podpowiadamy, jak zadbać o zdrowie.
Awatar użytkownika
Runa
Posty: 34
Rejestracja: 21 paź 2019, 13:34

Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: Runa »

W dzisiejszych czasach szczególnie dużym problemem społecznym jest uzależnienie. A to dlatego, że nie jest to tylko alkoholizm. Ludzie popadają w różne nałogi takie jak hazard, lekomania, zakupoholizm, pracoholizm i wiele innych. Niestety mało która z takich osób bez żadnych oporów zgadza się na leczenie. A przecież jest Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo, który został stworzony właśnie po to, by pomagać uzależnionym. Warto o tym pamiętać.
Awatar użytkownika
szampanka
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2019, 17:28

Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: szampanka »

Zgadzam sie, uzaleznienie to ogromny problem w naszych czasach a najgorsze ze nie kazdy alkoholik ma swiadomosc tego ze jest uzalezniony i nie chca sie leczyc. Moj brat wiele lat zatruwal innym zycie przez %% ale na szczescie opamietal sie. Dostal sie do ośrodka Tratwa w Wiśle i tam mu pomogli bardzo skutecznie. Teraz jest innym człowiekiem.
Awatar użytkownika
komiczka
Posty: 78
Rejestracja: 12 gru 2019, 23:42

Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: komiczka »

W wisle masz super osrodek Tratwa - mega polecam, bo mojego brata wyciagneli z naprawde ciezkiego uzaleznienia
Awatar użytkownika
Kinga
Posty: 87
Rejestracja: 06 gru 2019, 2:48

Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: Kinga »

Jeśli ktoś z Was jest z okolic Krakowa, to jednym z lepszych tego typu miejsc są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl mają rewelacyjne podejście do osób uzależnionych i faktycznie, dzięki nim można stanąć na własnych nogach :)
Awatar użytkownika
oliwcia
Posty: 45
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:22

Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: oliwcia »

Słyszałam, że bardzo dobry jest środek Terapii Foresto, bo mojej koleżanki mąż się tam leczy. Oferują fachową opiekę psychologiczną i specjalny autorski program, dzięki któremu skutecznie leczą osoby z nałogiem. Można się zgłosić do nich z różnego rodzaju uzależnieniami. Na stronie placówki są one wyszczególnione. Najlepiej jednak skontaktować się w tej sprawie osobiście.
Awatar użytkownika
gotowy
Posty: 56
Rejestracja: 13 gru 2019, 18:28

Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: gotowy »

A gdzie leczą narkomanów? Wydaje mi się, że moja znajoma ma ten problem. Oczywiście zaprzecza, nie chce się do niczego przyznać. A ja widzę, że z dnia na dzień jest coraz gorzej. Mam nadzieję że te informacje https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/jak-le ... arkotykow/ pomogą jej rodzinie w zrozumieniu co się dzieje i pomogą jej jak najlepiej.
Gienia

Re: Ośrodek dla uzależnionych

Post autor: Gienia »

Moim zdaniem chyba i tak nadal na pierwszym miejscu wśród problemów społecznych znajduje się uzależnienie od alkoholu. Wiele osób w gorszych momentach swojego życia sięga właśnie po tej rodzaj używki. Zapewne nie muszę przypominać, że terapia uzależnienia jest wieloetapowa i bardzo złożona. Jednak z pomocą specjalistów i nowoczesnych metod leczenia, jak np. wszycie Esperalu w Rumii, pokonanie nałogu jest możliwe. Uzależnionemu przyda się przede wszystkim wsparcie bliskich.
ODPOWIEDZ